Kindyroo Bursa

Kurumun Üyeliği Bitmiştir.

Yetkili: Ahmet Üstüner
Tel: Üyeliği Bitmiş
Gsm: Üyeliği Bitmiş
Web Adresi: Üyeliği Bitmiş
Mail Adresi: Üyeliği Bitmiş
Facebook: Üyeliği Bitmiş

Adres: Özlüce Mah.Heybetli Sok.No:30/B

Bölge: Bursa - NİLÜFER

Kategori: Anaokulu, Yazokulu, Kreş

KindyROO Yaz Okulu-İngilizce destekli Kinder Readiness 3-4 ve 4-5 Yaş Grupları İçin Çocuklarınızın Sosyalleşme becerisi, Motor planlama ve Nörolojik gelişimi en üst seviyeye çıkarken İngilizce öğrenmesini ister misiniz? KindyROO Eğitmenleri, İngilizce Öğretmeni eşliğinde ve Uzman Psikolog Desteği. Kinder Readiness - Çocukların kreş ve anaokulunda ihtiyaç duyacakları becerilerin kazandırılmasına yönelik eğlenceli müzikler ve etkinlikler içeren KindyROO Programdır.

KindyROO 1982 yılında, Margaret Sasse tarafından, tecrübe ve akademik bilgiler doğrultusunda Australia’da program haline getirilmiş ve uygulanmaya başlamıştır.

KindyROO’nun çıkış amacı okul çağına gelmiş çocuklarda görülebilecek ve ilerde akademik ya da sosyal hayatlarında çok önemli yer oluşturan; odaklanma eksikliği, konsantrasyon bozukluğu, sosyal iletişim problemleri, yetersiz kaba ve ince motor kullanımı gibi gelişim bozukluklarını engellemek için önlem almaktır.

Yapılan araştırmalar, KindyROO eğitimi sayesinde çocukların, okul ve akademik başarılarının yanı sıra spor ve sosyal alanlarda da başarılı olduklarını göstermiştir. Böylece kısa bir süre sonra The Institute for Neuro-Physiological Psychology (INPP), Avustralian Children’s Hospital, Australian Scholarship Group (ASG) gibi kurumların resmi onay ve desteklerini almaya başlamıştır.

KindyROO, başarı hikayeleri sayesinde öncelikle Australya’da tanınmış, gün geçtikçe de dünyaya yayılmıştır. Ülkemizde ise 2005 yılında ilk şubesini açan KindyROO, Türkiye’deki farklı merkezlerinde, dünya ile eş zamanlı olarak programlarına devam etmektedir.

KindyROO Eğitimi, 0-5 yaş arası sağlıklı çocukların yaş grupları ve gelişim seviyeleri dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Çocukların, derin duyuları da dahil olmak üzere tüm duyularına doğru uyaranları vererek, fiziksel, sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimlerini kendi potansiyelleri doğrultusunda tam olarak ortaya çıkarabilmelerini sağlayan nörolojik gelişim programıdır.

Bizler aşağı yukarı belli sayıda beyin hücresi ile doğarız. Doğduğumuz andan itibaren, dış uyaranlar sayesinde beyin hücreleri arasında sinir bağları oluşmaya başlar. Bireyler arasındaki gelişim farklılığını; bu bağların sayısı, kalitesi ve doğru zamanda doğru şekilde yapılmış olması belirler.

Özellikle 0-5 yaşları arasında beyin çok hızlı yapılanır. Bu dönemde oluşan sinir bağları ve zihinsel kapasite, ömür boyu devam eden potansiyeli oluşturur. KindyROO Eğitimi ile çocukların beyin hücreleri arasındaki bağ sayılarının arttırılması mümkün olmaktadır.

Özellikle 0-5 yaşta beyin gelişiminin en zengin kaynaklarından biri olan bedensel hareket ve uyaranları, özel bir kombinasyon ve sıralamada sunan KindyROO Eğitimi’nin başarısı; çocuk gelişiminin doğasına uygun olan özenli tasarımına dayanmaktadır.

Zekanın geliştirilebilir olduğu artık bilinmektedir ve KindyROO Eğitimi ile bu gelişim sağlanabilmektedir. 0-5 yaş döneminde belirli bir süre KindyROO Eğitimi alan çocukların okul başarılarının fark edilir biçimde ileride olduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda bu çocukların sosyal ilişkilerinde özgüvenli, okulda yaratıcı ve farklı alanlarda kendilerini denemekten hoşlanan, yapıcı ve mutlu bireyler oldukları gözlemlenmiştir.

Firma Hakkında yorum bulunamadı.Firma hakkında ilk yorumu siz yapmak istermisiniz ?

Yorum Yap

NİLÜFER İLÇESİNDEKİ DİĞER ANAOKULLARI

Scroll